KONST / Litografier / Färglitografi 12257041
nr 1225 7041
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Färglitografi, Palatset Makalös. Signerad, numrerad 44/150,33x50 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 december 2018
kl 18:16:10
200 kr
450 kr
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe